Spousta malých skutků činí život velkým.

Dopravákům došla trpělivost, slibují nejvyšší pokuty a zabavování aut

Policie vyhlásila boj proti agresivním řidičům. Za rychlou a bezohlednou jízdu budou policisté rozdávat ty nejvyšší možné pokuty a jsou připraveni jim i zabavovat auta, oznámil na tiskové konferenci šéf celorepublikové dopravky Leoš Tržil. A stejně nekompromisní přístup žádá i po úřadech ve správních řízeních.

Tvrdší kurs přichází jako reakce na tragickou lednovou bilanci poznamenanou 75 úmrtími na českých silnicích. Podle Tržila začnou policisté řidiče kontrolovat v mnohem větší míře než doposud v noci. 

„Kromě dodržování rychlostních limitů se přitom zaměříme i na důsledné kontroly technického stavu vozidla a budeme přitom velmi nekompromisní,“ řekl k tomu Tržil s tím, že policisty v této souvislosti bude zajímat především stav obutí aut nebo osvětlení.

Vozidlo odstaví nebo zabaví

„Hlavně v případech nevyhovujících pneumatik nebudeme váhat využít právo na odstavení vozidla,“ poznamenal Tržil. Zároveň dodal, že za výrazné překročení povolené rychlosti jeho podřízení jen za měsíc leden zabavili čtyři auta a této zákonné možnosti hodlají v krajních případech využívat i nadále.

Policisté mohou podle zákona zabavit auto, když řidič spáchá přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a existuje možnost, že se bude vyhýbat přestupkovému řízení nebo složení kauce. Auto je mu vráceno po zaplacení pokuty nebo po správním řízení.

Princip „třikrát ne“

Tržil v této souvislosti poznamenal, že policie bude tlačit na místní úřady, aby ve správních řízeních s neukázněnými řidiči dodržovaly stejně nekompromisní přístup. „Požadujeme maximálně represivní účinky,“ konstatoval šéf dopravní policie.

Podle náměstka policejního prezidenta Ivana Bílka chce policie apelovat na řidiče, aby dodržovali defenzivní styl jízdy, tedy pravý opak té agresivní. „Chceme, aby dodržovali princip 3x Ne, tedy nespěchej, neubližuj a neriskuj,“ dodal k tomu Bílek.

Policie se chce také zaměřit na stav komunikací a dopravního značení, stejně jako na přechody pro chodce. Do konce března chce např. zmapovat zbytečné nebo zavádějící značky nebo nebezpečné přechody a navrhnout úřadům konkrétní změny.

Za první měsíc letošního roku zamřelo při dopravních nehodách ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 12 lidí více. Nejvíce dopravních havárií přitom zavinili právě řidiči jedoucí nepřiměřenou rychlostí. Policisté kvůli nim zasahovali u více než 2000 nehod.

 

Pozor na Policii

 

 

Policie ČR v dnešních dnech testuje nové radary,které jsou umístěny z boku

automobilu.(viz.foto…)

Z dosavadních informací které jsem se dočetl,tak se zatím jedná pouze o dva prototypy

těchto radarů.No ale jestli to tak půjde dál,tak zas další věc na kterou dávat bacha a nebo

začít jezdit podle předpisů.

Ale myslím si že mi každý řidič dá za pravdu,že v určitých situací je to zcela nemožné.

 

 

 Policisté přitvr-dili v rámci boje proti narůstající nehodovosti a pirátům silnic – v rámci Moravského kraje  nasadili v minulých dnech do akce vrtulník.

Policisté se především zaměřili na způsob jízdy, předjíždění, přednost, ale i na ostatní ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Zejména si posvítili na jízdu nákladních vozidel, především na čtyřproudových cestách.

Zatím celkem zkontrolovali 311 vozidel a 39 osob.

Policie bude piráty silnic pronásledovat ve Volkswagenech

Rychlá policejní auta k pronásledování pirátů silnic budou značky Volkswagen. Ze šesti nabídek na 16 vozů vybralo policejní prezídium model Passat R36. Za dodávku nových aut zaplatí policie 18,7 milionu korun. ČTK to sdělila mluvčí prezídia Veronika Benediktová.

S vozy se do výběrového řízení přihlásila firma Samohýl Auto a.s. Podle mluvčí nabídla společnost nejnižší cenu a z hodnocení vyšla jako nejvhodnější. Stejný typ nabídla neúspěšně také společnost CROSS Zlín s.r.o. Škoda Auto a.s. nabídla policii model Škoda Superb 3,6 FSI 4Motion. S vozem Audi A4 3,2 FSI quattro se přihlásila společnost Import Volkswagen Group s.r.o. AuTec Group a.s. chtěl v tendru uspět s vozem BMW 330 XI a společnost A. Charouz s.r.o. do výběru poskytla Volvo S80 T6.

Policie vyhlásila výběrové řízení 1. července letošního roku, přihlášky přijímala do 4. srpna.

Vozy mají být určeny pro dálnice a rychlostní komunikace. Nová auta měla jezdit na benzin a jejich motory měly mít výkon minimálně 190 kilowattů, také měly být schopny dosáhnout maximální rychlosti alespoň 250 kilometrů za hodinu. Podle mluvčí musela vozidla splňovat i nároky na speciální vybavení související s policejní činností.

Nový Volkswagen má podle Jana Klímy z Import Volkswagen Group, s.r.o. výkon 220 kilowattů a maximální rychlost 250 kilometrů za hodinu je omezena elektronicky. Šestiválcový motor má objem 3,6 litru. Benediktová ČTK řekla, že auta budou v civilním provedení a všechny policejní úpravy budou skryté. Červený nápis "Policie" za zadním sklem bude možné v případě potřeby rozsvítit, modrý maják je pak snímatelný a lze ho nasadit na střechu. Auta budou mimo jiné vybavena také výstražným rozhlasovým zařízením, kamerovým systémem a radarem na měření rychlosti.

Policie o nových vozech rozhodla v úterý. "Pokud nebudou ze strany ostatních účastníků výběrového řízení ve stanovené lhůtě podány námitky, bude smlouva s vítěznou společností podepsána do 30 dnů," uvedla mluvčí.

"Jsme velmi potěšeni, že v prestižním tendru na dálniční policejní speciály zvítězila právě naše letošní novinka, Passat R36," uvedl Vratislav Strašil z Import Volkswagen Group.

Kontakt

Tomáš Nádeníček

tomasnadenicek@seznam.cz

Vyhledávání

 

Novinky

21.02.2013 22:51

RADA PŘI BODNUTÍ HMYZEM !!!!!!

  Bodnutí včelou, vosou ... dobrá rada :)) Málo kdo ví, jak rychle pomoci člověku a dítěti, aby neotekl po včelím a vosím bodnutí. Platí tato rada i pro alergiky ... mám to mnoho let vyzkoušené !!! Všichni komu jsem tuto radu řekla, žasnou jak to úžasně funguje!!! Když vás bodne tento hmyz,...
27.03.2012 20:28

Zaručený odpuzovač klíšaťat.....

Klistata.pdf   klikni....
14.10.2011 15:32

ZIMNÍ PNEUMATIKY OD LISTOPADU 2011 POVINNÉ!!!!!!

Zimní pneumatiky jsou od listopadu 2011 povinné. Test poradí, kterou vybrat Od prvního listopadu jsou v České republice povinné zimní pneumatiky - za předpokladu, že na silnici leží souvislá vrstva sněhu, led či námraza. Jaké pneumatiky vybrat? Napoví test Autoklubu ČR, který testoval v...
01.08.2011 02:52

Jak ušetřit peníze za provoz svého auta

Jak ušetřit peníze za provoz svého auta     Ceny pohonných hmot se neustále zvyšují a podle mnoha odborníků budou v růstu dále pokračovat. Vlastní automobil se proto stává čím dál větší položkou v rozpočtu mnoha rodinných financí. V tomto článku se dozvíte kde všude můžete za provoz...
27.06.2011 19:04

POZOR NA KLÍŠŤATA

Klíšťata jsou v plné aktivitě, hrozí boreliózou a zánětem mozku Za poslední dva týdny dosáhla klíšťová aktivita opakovaně na nejvyšší stupně a v červených číslech by se měla pohybovat i během nejbližších dnů. Stoupá tak i hrozba nákazy. Klíště může kousnutím přenést na svého hostitele klíšťový...

Fotografie použita dle Creative Commons broo_am  EMINA © 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode