Spousta malých skutků činí život velkým.

POZOR NA RYCHLOST....

10.02.2009 10:30

Dopravákům došla trpělivost, slibují nejvyšší pokuty a zabavování aut

Policie vyhlásila boj proti agresivním řidičům. Za rychlou a bezohlednou jízdu budou policisté rozdávat ty nejvyšší možné pokuty a jsou připraveni jim i zabavovat auta, oznámil na tiskové konferenci šéf celorepublikové dopravky Leoš Tržil. A stejně nekompromisní přístup žádá i po úřadech ve správních řízeních.

Tvrdší kurs přichází jako reakce na tragickou lednovou bilanci poznamenanou 75 úmrtími na českých silnicích. Podle Tržila začnou policisté řidiče kontrolovat v mnohem větší míře než doposud v noci. 

„Kromě dodržování rychlostních limitů se přitom zaměříme i na důsledné kontroly technického stavu vozidla a budeme přitom velmi nekompromisní,“ řekl k tomu Tržil s tím, že policisty v této souvislosti bude zajímat především stav obutí aut nebo osvětlení.

Vozidlo odstaví nebo zabaví

„Hlavně v případech nevyhovujících pneumatik nebudeme váhat využít právo na odstavení vozidla,“ poznamenal Tržil. Zároveň dodal, že za výrazné překročení povolené rychlosti jeho podřízení jen za měsíc leden zabavili čtyři auta a této zákonné možnosti hodlají v krajních případech využívat i nadále.

Policisté mohou podle zákona zabavit auto, když řidič spáchá přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a existuje možnost, že se bude vyhýbat přestupkovému řízení nebo složení kauce. Auto je mu vráceno po zaplacení pokuty nebo po správním řízení.

Princip „třikrát ne“

Tržil v této souvislosti poznamenal, že policie bude tlačit na místní úřady, aby ve správních řízeních s neukázněnými řidiči dodržovaly stejně nekompromisní přístup. „Požadujeme maximálně represivní účinky,“ konstatoval šéf dopravní policie.

Podle náměstka policejního prezidenta Ivana Bílka chce policie apelovat na řidiče, aby dodržovali defenzivní styl jízdy, tedy pravý opak té agresivní. „Chceme, aby dodržovali princip 3x Ne, tedy nespěchej, neubližuj a neriskuj,“ dodal k tomu Bílek.

Policie se chce také zaměřit na stav komunikací a dopravního značení, stejně jako na přechody pro chodce. Do konce března chce např. zmapovat zbytečné nebo zavádějící značky nebo nebezpečné přechody a navrhnout úřadům konkrétní změny.

Za první měsíc letošního roku zamřelo při dopravních nehodách ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 12 lidí více. Nejvíce dopravních havárií přitom zavinili právě řidiči jedoucí nepřiměřenou rychlostí. Policisté kvůli nim zasahovali u více než 2000 nehod.

 

 

Kontakt

Tomáš Nádeníček

tomasnadenicek@seznam.cz

Vyhledávání

 

Novinky

19.04.2009 22:24

Vědci určili v cigaretovém kouři ldvě látky,které vyvolávají rakovinu plic......

Vědci určili v cigaretovém kouři dvě látky, které vyvolávají rakovinu plic Američtí vědci odhalili dvě látky v tabákovém kouři, které jsou přímo spojeny s výskytem rakoviny plic. Toto zjištění podle nich může pomoci předvídat, u kterých kuřáků se tato nemoc rozvine. Zjistili, že rakovina je...
08.03.2009 18:40

Viry zaútočí na mobily.....

Viry zaútočí i na mobily, varují odborníci Pozor na telefony. Na ty „chytré“ vybavené operačním systémem možná už příští rok zaútočí nové sofistikované viry. Čím by škodily? Zavirovaný přístroj by mohl napadat určité webové stránky, sám nakupovat vyzváněcí melodie z internetu nebo vytáčet...
05.03.2009 23:26

Pozor na nealko pivo........

TEST: I po nealko pivu NADÝCHÁTE Je čím dál populárnější, zároveň jej ale opřádá spousta mýtů a pomluv. Řeč je o nealkoholickém pivu. V našem testu jsme vyzkoušeli, jestli po vypití nealkoholického piva skutečně policistům nenadýcháte. Princip testu byl jednoduchý. Po každém vypitém...
02.03.2009 22:12

BATERKA KTERÁ FUNGUJE NA COCA-COLU...

Baterku od Sony dobíjí Coca-Cola   Pravděpodobně nejpopulárnější slazený nápoj na světě má najednou nové využití. Postarala se o to společnost Sony, která představila baterku, která "běží" na Coca Colu. Bude napájet Walkmany? Občas to vypadá, že je tolik způsobů nabíjení, kolik je...
02.03.2009 22:05

NEJLEVNĚJŠÍ AUTO SVĚTA.....

Nejlevnější auto světa se začne prodávat koncem března   ¨¨Indická automobilka Tata Motors zahájí 23. března v Bombaji prodej svého modelu Nano, který je při ceně 100 000 rupií (přes 44 500 korun) nejlevnějším vozem světa. V Evropě se zatím prodávat nebude. Na začátku dubna...

Fotografie použita dle Creative Commons broo_am  EMINA © 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode