Spousta malých skutků činí život velkým.

POZOR na falešné USB klíčenky

31.01.2009 12:27

Pozor na falešné USB klíčenky s obří kapacitou. Podvodníci je nabízejí na internetu

V aukčních síních a v internetových obchodech se množí inzeráty na zázračnou USB klíčenku s kapacitou 512 GB. V Česku se nabízí za tři tisíce korun. S největší pravděpodobností je to podvod. Maximální kapacita USB klíčenky je totiž osmkrát menší.

Zatímco běžní výrobci a prodejci začínají pomalu nabízet paměťové klíčenky s kapacitami 64 GB, v internetových aukcích a v řadě asijských zemí už lze sehnat stejně velké USB paměťové přívěsky s kapacitami 512, 750 i 999 GB.

V Česku jsou zatím v prodeji desítky kusů těchto padělků. Z pochopitelných důvodů je v zavedených obchodech nenajdete.

Dokonce se objevily i kousky nesoucí jméno některého ze známých výrobců spotřební elektroniky.

 

Jsou to falešné modely, které slibují něco, co neumějí. A přestože vám po vložení do PC disk zobrazí udanou volnou kapacitu, ta reálná je mnohem menší.

Zpravidla tak při kopírování dat na takovou flash paměť napálený zákazník zaplní reálnou kapacitu a na té falešné se pak budou zobrazovat jako by poškozené soubory. To, že uživatel narazil na konec reálné kapacity, pozná i podle toho, že kopírování výrazně zrychlí a z předpovídaných minut jsou najednou sekundy.

I když by teoreticky bylo možné vytvořit takový disk, jeho rozměry by rozhodně několikrát přesahovaly malou paměťovou USB klíčenku a cena by se pohybovala v mnohem vyšších cifrách.

Navíc firma, která by s tak malým vysokokapacitním úložištěm přišla, by se takovým počinem určitě pochlubila.

Aktualizováno: Pokud jste si již takový disk pořídili, běžným formátováním jej neopravíte. Musíte si nejdříve pořídit speciální program, který přepíše informace v ovládacím čipu. Program je k dispozici na internetu a druh čipu lze bohužel ověřit až po rozebrání USB paměti. Podle blogu www.myblog.bloggybloggy.com lze tuto opravu provádět s čipem iCreate i5128-LG L726 a utilitkou iCreate 5128. Podrobný návod v angličtině najdete zde.

A samozřejmě to funguje i obráceně. Takže, pokud se budete chtít pochlubit USB přívěškem s virtuální kapacitou stovek gigabajtů, stačí si pomocí zmíněné utilitky upravit ovládací čip.

 

Kontakt

Tomáš Nádeníček

tomasnadenicek@seznam.cz

Vyhledávání

 

Novinky

21.02.2013 22:51

RADA PŘI BODNUTÍ HMYZEM !!!!!!

  Bodnutí včelou, vosou ... dobrá rada :)) Málo kdo ví, jak rychle pomoci člověku a dítěti, aby neotekl po včelím a vosím bodnutí. Platí tato rada i pro alergiky ... mám to mnoho let vyzkoušené !!! Všichni komu jsem tuto radu řekla, žasnou jak to úžasně funguje!!! Když vás bodne tento hmyz,...
27.03.2012 20:28

Zaručený odpuzovač klíšaťat.....

Klistata.pdf   klikni....
14.10.2011 15:32

ZIMNÍ PNEUMATIKY OD LISTOPADU 2011 POVINNÉ!!!!!!

Zimní pneumatiky jsou od listopadu 2011 povinné. Test poradí, kterou vybrat Od prvního listopadu jsou v České republice povinné zimní pneumatiky - za předpokladu, že na silnici leží souvislá vrstva sněhu, led či námraza. Jaké pneumatiky vybrat? Napoví test Autoklubu ČR, který testoval v...
01.08.2011 02:52

Jak ušetřit peníze za provoz svého auta

Jak ušetřit peníze za provoz svého auta     Ceny pohonných hmot se neustále zvyšují a podle mnoha odborníků budou v růstu dále pokračovat. Vlastní automobil se proto stává čím dál větší položkou v rozpočtu mnoha rodinných financí. V tomto článku se dozvíte kde všude můžete za provoz...
27.06.2011 19:04

POZOR NA KLÍŠŤATA

Klíšťata jsou v plné aktivitě, hrozí boreliózou a zánětem mozku Za poslední dva týdny dosáhla klíšťová aktivita opakovaně na nejvyšší stupně a v červených číslech by se měla pohybovat i během nejbližších dnů. Stoupá tak i hrozba nákazy. Klíště může kousnutím přenést na svého hostitele klíšťový...

Fotografie použita dle Creative Commons broo_am  EMINA © 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode