Spousta malých skutků činí život velkým.

Firefox 3

21.08.2009 13:25

 

Nový Firefox opravuje desítky chyb, některé z nich jsou kritické

Společnost Mozilla uvolnila pro všechny uživatele novou aktualizaci internetového prohlížeče Firefox 3. Ten opravuje neskutečně velké množství chyb, které byli schopni vývojáři u starší verze schopni zachytit. Z celkového počtu 67 oprav je navíc devět chyb bezpečnostních a jedna dokonce kritická. Vývojáři Firefoxu proto doporučují co nejdříve prohlížeč aktualizovat.

 

Firefox i pro mobilní telefony

Jednou z hlavních výsad chytrých telefonů s operačním systémem je velký a prostorný displej, který přímo vybízí k surfování na internetu i na cestách. V současné době zápasí o titul nejoblíbenějšího prohlížeče v mobilu Internet Explorer a Opera. Do souboje nyní přispěchal i Firefox, který je v první testovací verzi určen pro mobilní telefony od Nokie.

Mozilla Fennec je název nového internetového prohlížeče pro mobilní telefony, který má vycházet z populárního Firefoxu. Fennec je podle tvůrců prozatím jen kódové označení testovací verze. Finální program prý ponese název podle svého staršího bratříčka ze stolních počítačů.

Fennec je plně optimalizován pro mobilní telefony s dotykovým displejem. Testovací verze je prozatím určena pro Nokii N810, která pracuje s linuxovým operačním systémem. Více se dozvíte ZDE.

 

Internetový prohlížeč Firefox 3.0.9 je v pořadí již třetí aktualizací od začátku letošního roku. Přestože starší verze přinesly také několik oprav, někdy se mohl prohlížeč chovat nestabilně a padat. Všechny tyto problémy by měla novinka již zcela opravit.

Ve starších verzích Firefoxu se v on-line aplikacích pro správu e-mailu také někdy stávalo, že se u zprávy nezobrazovaly vložené přílohy. I s touto chybou si aktualizovaný prohlížeč poradí, stejně jako se ztrácejícími se cookies, které jste uložili.

Přečtěte si také: Internet Explorer 8 je podle Microsoftu nejrychlejší na planetě

Podle prvních postřehů na zahraničních diskusních fórech je navíc nová verze o poznání rychlejší, než starší varianty. A to jak v načítání stránek, tak v odesílání obsáhlejších formulářů.

Pokud máte v internetovém prohlížeči nastavené automatické aktualizace, měla by vám v počítači automaticky vyskočit nabídka na možnost aktualizace. Druhou možností je stáhnout Firefox 3.0.9 pro operační systém Windows, Linux i Mac OS X pomocí sledujících odkazů:

Firefox 3.0.9 pro Windows

Firefox 3.0.9 pro Linux

Firefox 3.0.9 pro Mac OS X

 

Na trhu je několik internetových prohlížečů, nejpoužívanější je ale Internet Explorer 7 a konkurenční produkt Firefox 3.5 od společnosti Mozilla. Uživatelé se stále častěji také přiklání k alternativnímu internetovému prohlížeči Opera 9.5.

Před časem ale začal Microsoft do Windows automaticky instalovat nový Internet Explorer 8. To by podle očekávání Microsoftu mělo s oblíbeností jednotlivých prohlížečů pořádně zamávat. [celá zpráva]

Vybíráme nejrychlejší a nejbezpečnější internetový prohlížeč

Společnost Futuremark nedávno spustila webový projekt zvaný Peacekeeper. Jde o test webových prohlížečů, který si může vyzkoušet kdokoliv na síti. A k čemu je tento „strážce míru“ dobrý? Měl by poradit, který prohlížeč na vašem počítači běhá nejrychleji. Test nejpoužívanějších internetových prohlížečů naleznete ZDE.

 

Kontakt

Tomáš Nádeníček

tomasnadenicek@seznam.cz

Vyhledávání

 

Novinky

21.02.2013 22:51

RADA PŘI BODNUTÍ HMYZEM !!!!!!

  Bodnutí včelou, vosou ... dobrá rada :)) Málo kdo ví, jak rychle pomoci člověku a dítěti, aby neotekl po včelím a vosím bodnutí. Platí tato rada i pro alergiky ... mám to mnoho let vyzkoušené !!! Všichni komu jsem tuto radu řekla, žasnou jak to úžasně funguje!!! Když vás bodne tento hmyz,...
27.03.2012 20:28

Zaručený odpuzovač klíšaťat.....

Klistata.pdf   klikni....
14.10.2011 15:32

ZIMNÍ PNEUMATIKY OD LISTOPADU 2011 POVINNÉ!!!!!!

Zimní pneumatiky jsou od listopadu 2011 povinné. Test poradí, kterou vybrat Od prvního listopadu jsou v České republice povinné zimní pneumatiky - za předpokladu, že na silnici leží souvislá vrstva sněhu, led či námraza. Jaké pneumatiky vybrat? Napoví test Autoklubu ČR, který testoval v...
01.08.2011 02:52

Jak ušetřit peníze za provoz svého auta

Jak ušetřit peníze za provoz svého auta     Ceny pohonných hmot se neustále zvyšují a podle mnoha odborníků budou v růstu dále pokračovat. Vlastní automobil se proto stává čím dál větší položkou v rozpočtu mnoha rodinných financí. V tomto článku se dozvíte kde všude můžete za provoz...
27.06.2011 19:04

POZOR NA KLÍŠŤATA

Klíšťata jsou v plné aktivitě, hrozí boreliózou a zánětem mozku Za poslední dva týdny dosáhla klíšťová aktivita opakovaně na nejvyšší stupně a v červených číslech by se měla pohybovat i během nejbližších dnů. Stoupá tak i hrozba nákazy. Klíště může kousnutím přenést na svého hostitele klíšťový...

Fotografie použita dle Creative Commons broo_am  EMINA © 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode